Jdi na obsah Jdi na menu
 


Med

Zázračný lék - med a skořice

Není žádným tajemstvím, že směs medu a skořice má léčivé účinky na většinu nemocí. Věda dnes doporučuje med jako lék na nemoci a dokonce i přes svou sladkost může být užíván ve správných dávkách i pacienty trpícími cukrovkou. Med je dnes produkován ve většině zemí světa a tím se stává dostupným téměř pro všechny.

Kanadský týdeník World News letos v lednu zveřejnil, na základě studií vědců, seznam nemocí, které mohou být úspěšně léčeny medem a skořicí.

Nemoci srdce

Smíchejte med se skořicí (pochopitelně mletou) a mažte na chléb pravidelně k snídani. Tato kombinace snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Pokud někdo již infarkt prodělal a bude jíst med denně, další infarkt se mu vyhne. Navíc pravidelné snídaně (nebo jiné pojídání této kombinace) ulevuje při zadýchávání a posiluje srdeční tep. Domy s ošetřovatelskou péčí v Americe a Kanadě léčí takto své pacienty, kteří jsou již ve věku, kdy cévy a žíly ztrácejí pružnost a mohou se ucpávat. Med a skořice jim tuto pružnost vracejí.

 

Artritida

Pacienti s tímto problémem (při pravidelném užívání i s chronickou artritidou) by měli denně  - ráno a večer – užívat šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice. Podle university v Copenhavenu bylo zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní bylo 73 nemocných úplně zbaveno bolesti a do měsíce ti nemocní, kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí.

Vysoká hladina cholesterolu

Užívání: 2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice namíchané do 2dcl horké vody. Pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázala tato kombinace snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Pokud se bude podávat 3x denně, vyléčí se i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Podle týdeníku i samotný med, pokud je užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Bolesti zubů

Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Aplikujte 3x denně na bolavý zub a bolest přestane.

Nachlazení

Kdo trpí častým nachlazením by měl užívat 3x denně 1 lžíci medu s ¼ lžičky skořice po dobu alespoň 3 dnů. Vyléčí se tím nachlazení a chronický kašel a pročistí průdušky.

Infekce močového měchýře:

Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se infekce měchýře a močových cest odstraní.

Plynatost

Podle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení. Užívejte směs v menších dávkách 1x denně.

Bolest žaludku a vředy

Směs medu se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Těžký žaludek

1 lžička skořice a 2 lžíce medu užité před těžkým jídlem zabraňují zvýšení kyselosti žaludku a pocitu těžkosti.

Posílení imunitního systému

Vědecké studie dále ukázaly, že med obsahuje velké množství železa a vitamínů, což posiluje bílé krvinky, které vedou boj s viry a bakteriemi. Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tím tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.

Chřipka

Španělští vědci zase zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Dlouhověkost

4 lžíce medu,1 lžíci skořice a uvařit jako čaj spolu se 3 šálky vody. Pijte ¼ šálku 3x denně. To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Čaj vyrobený z medu a skořice, pokud je  brán pravidelně, zabraňuje potížím dlouhého věku.

Pupínky

3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Pokud se aplikuje pravidelně, pupínky do týdne zmizí i s kořeny.

Kožní infekce

Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Hubnutí

Ráno každý den 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek (a večer před spaním) vypijte šálek čaje se 2 lžícemi medu se skořicí. Pravidelné užívání dokáže snížit váhu i u velmi obézních osob. Pravidelné užívání zabraňuje usazování tuku.

Chronická únava

Další studie ukazují, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci buněk a tělesných sil. Navíc senioři užívající med a skořici v poměru 1 : 1 jsou čilejší a ohebnější.

Rakovina

Výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázaly, že i pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice alespoň měsíc, 3x denně.